Гінеколог в Києві

Фолієва кислота

Про що потрібно знати і пам’ятати!
При настанні моменту, коли ви почали замислюватися про тому, що готові до вагітності та народження дитини, слід починати приймати фолієву кислоту.

Фолієва кислота – це водорозчинний вітамін, вітамін В9, а фолати це природні харчові речовини відбуваються від фолієвої кислоти.

Фолати відіграють значну роль в:

  • кровотворенні,
  • синтезі амінокислот, вітамінів, нуклеїнових кислот (ДНК, РНК),
  • сприяють дозріванню плаценти,
  • здійснюють естрагеноподібною і антитератогенну дію.Але найголовніше, що треба знати!

Підтримка в організмі достатнього рівня фолатів грає головну роль в профілактиці вроджених вад розвитку і в першу чергу дефектів нервової трубки та вроджених вад серця.

Фолієва кислота сприяє детоксикації амінокислоти гомоцистеїну, який може надавати токсичну дію на клітину, а також бере участь в процесі синтезу ДНК і повноцінному діленні клітин. У зв’язку з цими процесами, які необхідні для здорового розвитку плоду, фолієва кислота в достатній кількості вкрай необхідна вагітним.

Однак, коли жінка дізнається про вагітність і приходить ставати на облік, це вже термін вагітності, як правило, від 6 тижнів і вище і прийом фолієвої кислоти призначається із запізненням. Так як формування нервової трубки завершується до 18-28-го дня гестації. У зв’язку з цим доцільно призначення фолатів в дозуванні 400 мкг \ добу за 3 місяці до зачаття і в 1-му триместрі вагітності. Але є ще один нюанс, синтетична фолієва кислота може не засвоюватися у кожної другої жінки, так як може бути знижена активність або зовсім відсутні фермент, який перетворює фолієву кислоту в активний фолат. З огляду на цей факт жінкам можуть призначатися безпосередньо активні фолати, а не сама фолієва кислота.

Вживання фолієвої кислоти в поєднанні з активними фолатами забезпечує досягнення необхідного результату у всіх жінок, особливо в процесі підготовки до вагітності і на перших її місцях.

Колектив клініки UBL бажає вам міцного здоров’я!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.